lotowanie mlodych:P

Czyli nasze młode lotniki

Re: lotowanie mlodych:P

Postprzez jansen01 » 18 lut 2013, o 20:48

Viscu napisał(a):Przy lotach młodych takich długich lotów nie mamy ale chodzi mi głównie o gołębie roczne które jeszcze się rozwijają a niektórzy wkładają je na 500 km i więcej co im nie służy, lepiej takie gołębie zastopować a będą one nam służyły dłużej, będę robić konkursy nawet jako 4-5 latki a jak je będziemy zbytnio wykorzystywać jako roczniaki to się "spalą". Bardziej podobają mi się gołębie pocztowe już długo myślałem o tym żeby zlikwidować garłacze i zająć się na poważnie pocztowymi. Dobrze mnie kojarzysz, garłacze miałem dobre, nie zaprzeczę, myślę, że czołówka garłaczy w Polsce ale cóż pocztowe bardziej mnie pociągają :). Kilka młodych przysłano mi pocztą, jedna samiczka wróciła po dwóch tygodniach strasznie wykończona, cała brudna a nawet tipesa nie straciła.

<brawo>": <brawo>": <brawo>": <brawo>": <brawo>":
jansen01
Użykownik
Użykownik

Gołębie Pocztowe: Tak hoduję
Gołębie Ozdobne: Nie nie hoduję
Województwo: Wielkopolskie
Oddział: 0285

Postprzez bartkowski40 » 25 lut 2013, o 12:17

ja lotuje amatorsko najwięcej amatorsko to zaczołem od 35km do 125km :)
bartkowski40
Użykownik
Użykownik

Województwo: świętokrzyskie
Oddział: 171

Postprzez janusz028 » 26 lut 2013, o 00:33

Viscu napisał(a):Przy lotach młodych takich długich lotów nie mamy ale chodzi mi głównie o gołębie roczne które jeszcze się rozwijają a niektórzy wkładają je na 500 km i więcej co im nie służy, lepiej takie gołębie zastopować a będą one nam służyły dłużej, będę robić konkursy nawet jako 4-5 latki a jak je będziemy zbytnio wykorzystywać jako roczniaki to się "spalą". Bardziej podobają mi się gołębie pocztowe już długo myślałem o tym żeby zlikwidować garłacze i zająć się na poważnie pocztowymi. Dobrze mnie kojarzysz, garłacze miałem dobre, nie zaprzeczę, myślę, że czołówka garłaczy w Polsce ale cóż pocztowe bardziej mnie pociągają . Kilka młodych przysłano mi pocztą, jedna samiczka wróciła po dwóch tygodniach strasznie wykończona, cała brudna a nawet tipesa nie straciła.

jansen01Użykownik
Posty: 350Dołączył(a): 25 sty 2013, o 19:26Gołębie Pocztowe: Tak hodujęGołębie Ozdobne: Nie nie hodujęWojewództwo: WielkopolskieOddział: 0285

Na 500 nie były ale około 450, 2011 i 2012, roczniak który przezył taki lot robił szpice na ponad 12 tysiecy gołębi. Kwestia odpowiedniej regeneracji i przygotowania do lotu. To nie jest jeden gołąb a ja nie jestem jedynym hodowca który daje na takie loty pozniej leci tymi młodymi jako dorosłymi. Pozdrawiam
janusz028
Użykownik
Użykownik

Województwo: Śląskie
Oddział: 028

Postprzez Kret » 26 lut 2013, o 00:45

Jak chce sie dawac na takie loty to trzeba miec golebie na daleki dystans i daje sie na 650 taki mlody jak wygra to sie daje do rozplodu,albo sie leci dalej jak dla mnie sie powinno leciec dalej.
Jak ktos zna tosnowca to wie ja z nim gadalem i troche o tym wiem
The King Of Kings
Kret
Zbanowany
Zbanowany

Województwo: Wielkopolska

Postprzez Viscu » 26 lut 2013, o 18:55

Wiadomo każdy robi to co uważa za słuszne. Ja uważam żeby młodych i roczniaków nie przemęczać. Janusz gdyby ten gołąb nie był włożony na ten lot to nie zrobi później szpicy ? Wydaje mi się, że jeśli to na prawdę dobry gołąb to i bez tego lotu będzie dobry a przynajmniej się nie zamęczy.
W.K
Viscu
Użykownik
Użykownik

Oddział: 027

Postprzez Kret » 26 lut 2013, o 19:07

Wszystko trzeba dawac nie ma lipy. Jak sie zmeczy to wypocznie a doświadczenia nabierze
The King Of Kings
Kret
Zbanowany
Zbanowany

Postprzez Falkos18 » 26 lut 2013, o 19:17

Hehe. Śmiejesz sie ze jak ktoś daje chemię to kilka lat i gołąb na loty juz sie nie nadaje , a ty dajesz zioła golebie masz zdrowsze ale co z tego jak je zajedziesz .
Kolekcjoner obraczek i kart dla gołębi ;)
Falkos18
Administrator
Administrator

Gołębie Ozdobne: Tak hoduję

Postprzez Kret » 26 lut 2013, o 19:20

Czym mam je zajechać ? natura hahahaha
The King Of Kings
Kret
Zbanowany
Zbanowany

Postprzez Falkos18 » 26 lut 2013, o 19:34

Kret napisał(a):Wszystko trzeba dawac nie ma lipy. Jak sie zmeczy to wypocznie a doświadczenia nabierze

Chodzi mi o to. Loty sa jednak troche męczące . Środki naturalne jak i chemiczne pomagają w regeneracji golebia po locie .
Ale czasami trzeba przystopowac golebia w domu bo można przez głupotę go stracić
Falkos18
Administrator
Administrator

Postprzez Kret » 26 lut 2013, o 19:41

Tak trzeba przygotować zeby mogl isc na 500 a na drugi dzien byl jak nowy.
A w klubach to jak jest ? tam daja po 5 ptakow i 5 przychodzi do tego trzeba miec ptaki. np od Braci Brugeman
The King Of Kings
Kret
Zbanowany
Zbanowany

Postprzez Falkos18 » 26 lut 2013, o 19:51

Ale ty robisz czasami reklame niektórym hodowcom ;) czasami nawet najlepiej przygotowane golebie maja gorszy dzien i przychodzą zajechane z lotu
Falkos18
Administrator
Administrator

Postprzez Kret » 26 lut 2013, o 19:55

A co to za reklama ? To juz muszą byc na prawdę fatalne warunki
The King Of Kings
Kret
Zbanowany
Zbanowany

Postprzez Viscu » 26 lut 2013, o 20:05

Sam nie potrafisz dochować się dobrych gołębi tylko musisz sprowadzać od obcokrajowców ? W końcu co zagraniczne to lepsze, takie jest podejście większości hodowców.
W.K
Viscu
Użykownik
Użykownik

Postprzez Kret » 26 lut 2013, o 20:07

A czy ja napisalem ze nie mam dobry w zagranicy to przynajmniej nikt cie nie oszuka a ja juz sie dochowałem teraz tylko dokupować bede dla urozmaicenia
W agresywnych reklamach przekazuje się młodym hodowcą, że bez lekarstw nie idzie prowadzić hodowli. Na szczęście są takie filmy, które otwierają oczy.
The King Of Kings
Kret
Zbanowany
Zbanowany

Postprzez Viscu » 26 lut 2013, o 20:46

Ty sie dochowałeś... mamy wierzyć Ci na słowo, wyniki pokaż przecież gdy to pokażesz nikt Cie nie okradnie a tego sie przecież boisz. O wszystkich dobrych hodowcach wie cała Polska i jakoś oni się tego nie boją tylko kret boi się sławy xD
W.K
Viscu
Użykownik
Użykownik

Postprzez Kret » 26 lut 2013, o 20:48

Po co mi sława ?
A ty pokazałeś jakis wynik zaden co najwyzej pokaze to jansenowi bo ten co pokazał,ty to nawet nie wiesz jakie masz golebie
The King Of Kings
Kret
Zbanowany
Zbanowany

Postprzez Viscu » 26 lut 2013, o 20:53

co ty piszesz o moich gołębiach jak nic o tym nie wiesz. Dużo osób mnie zna, z imienia i nazwiska ja swoich danych nie zatajam nie boję się tak jak ty, w sumie na twoim miejscu tez bym sie nie przedstawial bo ładna bekę by mieli ze mnie. Wyniki mogę pokazać ale jak chcesz to znajdziesz w internecie, hodowałem garłacze w nich miałem sukcesy. Mistrz Polski w gołębiach młodych, champion Europy w kolorze niebieskopłowy itd. bardzo jestem ciekawy tych twoich lotników, a czemu zdjęc gołębi swoich nie wstawisz ? Ty w ogóle masz gołębie ?
W.K
Viscu
Użykownik
Użykownik

Postprzez Kret » 26 lut 2013, o 21:17

Ty czytac nie umiesz mowilem ze nie mam jak zdjec zrobić,wala mnie twoje garlacze jak miales takie dobre to po co likwidowales ?
Duzo gadasz a informacjami co wiesz o ptakach nic nie powiedziałeś tylko sie czepic potrafisz.
Po co ci mam imie i nazwisko podawac skoro i tak w intrnecie wynikow nie znajdziesz
The King Of Kings
Kret
Zbanowany
Zbanowany

Postprzez Kret » 26 lut 2013, o 21:33

Ty chodzisz do lo ?
The King Of Kings
Kret
Zbanowany
Zbanowany

Postprzez Viscu » 26 lut 2013, o 21:36

jak to nie znajde, gdyby to były jakieś większe wyniki to znajde. Zlikwidowałem bo bardziej wciągnęły mnie loty, nie była to łatwa decyzja ale już jest po fakcie.
A co Ci mam powiedzieć, jak coś piszę to mi wyskakujesz, że jestem chemik chociaż tak na prawdę nic o tym nie wiesz. Piszesz, że mam brata weterynarza, mam więc wiem jak wygląda świat gołębiarskich leków i preparatów i ktoś taki jak ty nic o tym nie wie a dyskutuje. Mógłbyś się tego ode mnie dowiedzieć ale wolisz pisać brednie na ten temat od jakichś sklepikarzy. Hoduję gołębie wraz z bratem, jedynym z najlepszych wetów od gołębi w Polsce ale chociażbym chciał przekazać jakieś informacje to ty zaraz je okrzykniesz błędnymi bo ty ty tylko ty i ty wszystko wiesz najlepiej. Daj sobie coś powiedzieć i posłuchaj też czasem innych, mistrzem polski nie jesteś to też się jeszcze moze czegoś nauczysz, ja też chętnie się czegoś od ciebie nauczę, tylko napisz coś sensownego ! Tak jak już mówiłem preparaty - Dolfosu, Biofaktora itd. są zarejestrowane w Polsce nad nimi istnieje ośrodek który ma za zadanie badanie ich preparatów czy na prawdę zawierają to co pisze w składzie, gdyby się coś nie zgadzało nie puszczą tego na rynek ! Skończ o tych chemikach bo to już nie jest śmieszne, ja nie jestem żadnym chemikiem daję preparaty które uważam za dobre i które są dobre. Chemicznym gównem jest to co sprzedaje się w sklepikach dla gołębi, jakieś belgijskie cuda, trzy w jednym, adenoplus i jakies takie nie wiadomo co, saszetki nie wiadomego pochodzenia, preparaty bez podanego składu to jest chemiczny kicz a nie Protexin aqua boost świetny probiotyk i prebiotyk /pożyteczne bakterie i środku ułatwiające kolonizację bakterii/ w dodatku z witaminami i aminokwasami, który możesz kupić u dobrego weta albo dolfosy czy inne takie preparaty. Poczytaj sobie artykuły lekarzy weterynarii na ten temat a nie pisz bredni. Tam wyraźnie jest napisane jak trzeba postępować ale oczywiście ty wiesz lepiej...

Za 2 miesiące kończę LO.
W.K
Viscu
Użykownik
Użykownik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Loty gołębi młodych